Sparkling Wine Bottles

Moravské bubliny

Cena 2599,- Kč za nejméně 3 hodinový společenský večer a degustační sadu 6 originálních lahví vína

Máte rádi bubliny a chcete nachutnat sekty, které možná ještě neznáte? Pak je naše degustace „Bubliny z Moravy“ právě to pravé. Připravili jsme si pro vás virtuální návštěvu vinařské oblasti Morava a dvou vinařství specializovaných na výrobu moravských sektů metodou Charmat nebo klasickou metodou kvašením v lahvi. Náš someliér Jiří Humpolík má velkou oblibu v českých sektech a pro tuto degustaci pro vás vybral sekty ze Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice (ŠSVP) a ze specializovaného vinařství PROQIN pana Prokeše z Velkých Němčic. Ochutnáme odrůdový sekt ŠSVP Chardonnay, vlajkovou loď vinařství PROQIN sekt Matthias nebo také cuveé Chic. Krásných šest vybraných sektů čeká, až je bouchnete.

Rodové vinařství PROQIN patří v rámci České republiky k malým vinařstvím hospodařícím na čtyřech hektarech vlastních vinohradů. Vedle škály kvalitních přívlastkových vín nabízí sekty vyráběné tradiční metodou kvašením v láhvi. Jejich vína každoročně získávají řadu ocenění na domácích a mezinárodních soutěžích. V roce 2013 vyhrál sekt Matthias světovou soutěž sektů a jeden z jejich sektů Benedictus byl vyroben při příležitosti návštěvě Papeže v České Republice. Jejich si opravdu užijete.

Více než 100 letá historie vinařství ŠSVP začíná v roce 1901. Právě na této šleschtitelské stanici vznikla v roce 1960 odrůda André a o sedm let později odrůda Agni. Dnes hospodaří ŠSVP na více než 50 hektarech vinic, na kterých pěstuje 19 odrůd révy vinné v 76 klonech. Hlinitojílovitá a hlinitopísčitá půda s bohatým obsahem vápníku a manganu a dokonalé podmínky pro pěstování aromatických bílých a modrých odrůd révy vinné dávají skvělý základ jejich vínům. Pojďte je s námi ochutnat.

Profesionální sommeliér vás provede vybranými víny, představí vám jednotlivá vinařství a degustované odrůdy a zaujme osobním charismatem a drobnostmi o každém z vín.

Sommeliérův výběr vín moravských sektů obsahuje:
(1) ŠSVP Moravský sekt brut
(2) ŠSVP Moravský sekt Chardonnay, brut
(3) ŠSVP Moravský sekt, demi sec
(4) PROQIN Chardonnay, extra dry
(5) PROQIN Matthias (Pinot-Chardonnay) , brut
(6) PROQIN demi sec cuvée (Chic)

Pro zajištění maximální kvality a bezpečnosti vždy rozvážíme celou láhev vína.

Celková cena je 2599,- Kč s DPH.

Cena zahrnuje vybrané láhve vína a řízenou degustaci jednotlivých vín.
Orientační délka degustace je 2 – 3 hodiny.
Pro doručení víno k vám využíváme služeb PPL a cena za doručení je 220 Kč.

A nebude to jen degustace. Můžete se těšit na znalostní kvízy, vizuální prezentace, neformální zajímavosti o vínech a vinařstvích nebo dalších tématech.

Pokud máte obavy o uchování vína po degustaci, nabízíme Vám speciální sadu 2 zátek pro uskladnění šumivých vín po jejich otevření v ceně 280,- Kč. Tuto sadu Vám dopravíme společně s vínem. Volba, které lahve si otevřete přímo s námi a o kterých si pouze poslechnete a otevření si necháte až na jindy, je pouze na Vás!

Máte dotazy nebo komentáře? Napište nám na náš Facebook nebo nám zavolejte na telefon 770 608 368.

Tato služba je poskytována pouze osobám starším 18 let. Ověření věku bude provedeno při předání vín.

Máte-li zájem o naši degustaci mimo vypsané termíny, dejte nám prosím vědět:

Sdílet degustaci

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin